GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Skål 5064023
*
nr 506 4023
Skål
Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland, Iitala, Finland 1958, signerad, höjd 7, 5 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 16:38:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 09:34:32
1
400 kr
27/1 22:11:07
2
Vinnande bud
28/1 16:22:38
3
500 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland glaskonst iitala konstglas norden nordeuropa nordisk skål tapio wirkkala
-
7106 Karpskål
Kina, Porslin, 1900-tal, Dia 58. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:34
-
6035 Skål
Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta, diameter:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:12
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:18
-
7225 Skål
Kina, Famille rose färger, omkring 1900. Diameter:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:47
*
Skål
nr 506 4023
Skål
Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland, Iitala, Finland 1958, signerad, höjd 7, 5 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 09:34:32 | 1 | 400 kr |
27/1 22:11:07 | 2 | Vinnande bud |
28/1 16:22:38 | 3 | 500 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland glaskonst iitala konstglas norden nordeuropa nordisk skål tapio wirkkala
-
7106 Karpskål
Kina, Porslin, 1900-tal, Dia 58. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:34 -
6035 Skål
Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta, diameter:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:12
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41 -
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:18 -
7225 Skål
Kina, Famille rose färger, omkring 1900. Diameter:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:47